KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12497497
nr 1249 7497
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1905,27x42
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 22 april 2019
kl 18:03:07
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman